Alkomat, kluczyk bezpieczeństwo

www.tidgp.pl

Jeżeli o bezpieczeństwie mowa w kontekście samochodowych innowacji to nie możemy ominąć jednego dość istotnego tematu, jakim jest problem nietrzeźwych kierowców. Choć walka z alkoholizmem nie jest łatwa to producenci aut robią wszystko, aby sprostać temu zadaniu. Wobec czego robią krok dalej tworząc wiele ciekawych innowacyjnych rozwiązań.

Już poza granicami naszego kraju sprawdza się system weryfikowania ilości promili we krwi kierowcy za pomocą alkomatu, ale nie tradycyjnego urządzenia, który leży schowane w schowku. Najnowsze technologie to alkomat zamontowany w kluczyku, takie elektroniczne wersje zdają swój egzamin doskonale. Przed uruchomieniem samochodu kierowca zmuszony jest do dmuchnięcia, dopiero wtedy zostanie uruchomiony silnik.

Jeżeli system wykryje niedozwolony poziom alkoholu nie ma możliwości odpalenia samochodu. Oczywiście, kto zechce może ominąć taką blokadę prosząc o dmuchnięcie w ustnik kolegę, ale zanim to zrobi z pewnością się zastanowi. Niemniej jednak samochody coraz częściej stają się mądrzejsze od nas, a to w tym przypadku jest dużym plusem.

używana toyota volvo poleasingowe