Czysta mikrofalówka oraz piekarnik

www.wiezirodzinne.pl

Kuchenka mikrofala oraz piekarnik to sprzęt bez którego ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą kuchnie. Dzięki tym urządzeniom przygotowanie potraw jest niezwykle łatwe i szybkie. Wystarczy tylko włożyć naczynie z przygotowanym przez nas daniem lub zakupionym gotowym produktem i ustawić odpowiedni program, a resztą zajmie się nasz sprzęt.

Jest to niezwykłe ułatwienie, które nie przyczynia się do piętrzenia sterty garnków w zlewie. Jednak owe urządzenia również trzeba myć. Wyciągamy jedzenie więc trzeba je od razu zjeść póki ciepłe, wracając z pustym talerzem do kuchni zapominamy o tym, że w piekarniku została blacha z przypalonym serem, czy tłuszczem który wyciekł z ryby, a w mikrofalówce rozpryśnięty sos pomidorowy.

Niestety po pewnym czasie brud tak przywiera do ścian, że jego usunięcie nie jest, już takie proste, tym bardziej, że tutaj nie można zastosować silnych środków chemicznych. Doskonałym sposobem na pozbycie się tłustego i przypalonego brudu oraz nieprzyjemnego zapachu powstałego z różnych potraw, jest zastosowanie domowych sposobów. Tutaj znowu posłuży nam soda, która usunie przypalenia i zaschnięty tłuszcz.

Ideałem jest wstawienie do kuchenki mikrofalowej miseczki z wodą, sodą oczyszczoną oraz octem i ustawienie programu podgrzewania na zaledwie pięć minut a następnie przetarcie ścian suchym ręcznikiem papierowym. Dobrym sposobem na miły zapach jest włączenie piekarnika oraz mikrofalówki do którego wstawia się wodę z sodą oraz kilkoma kroplami cytryny lub pomarańczy.

producent płynu do spryskiwaczy toyota wynajem