Fabryka Volkswagena w Poznaniu

www.ksrutkowski.pl

Od 1993 roku w Poznaniu działa jedna ze spółek koncernu Volkswagen – Volkswagen Poznań Sp. z o.

o. Zajmuje się ona przede wszystkim tworzeniem samochodów ciężarowych oraz dostawczych, choć produkuje również samochody osobowe, bazujące na modelach użytkowych oraz skomplikowane odlewy.

Dla ominięcia celnych ograniczeń, w rok po otwarciu fabryki, zaczęto montować w niej auta, sygnowane logo Škody. Ważnym osiągnięciem było też zdobycie certyfikatu DIN ISO 9002 (fabryce w Poznaniu udało się to najszybciej ze wszystkich polskich zakładów samochodowych).

Od roku 2003 zaczęto też tworzyć model Volkswagena Transportera T5 i Caddy. Szacuje się, że obecnie jednego dnia w fabryce powstaje około stu dwudziestu sztuk samochodów T5, choć są to wyłącznie egzemplarze, wyposażone w skrzynię ładunkową.

Volkswagen Poznań posiada trzy zakłady: fabrykę produkcyjną w Poznaniu-Antoninku, odlewnię w centrum Poznania oraz fabrykę samochodów specjalnych (wersje dla urzędów pocztowych, policji czy firm kurierskich) i komponentów w Swarzędzu. Obecnie w budowie jest również zakład we Wrześni.

Mineralny olej silnikowy mobil 15w40 jest najwyższej jakośći Montując na dachu markowe belki poprzeczne do relingów dachowych masz pewność, że wytrzymają one wiele podróży