Indie w gębie!

www.doublefaced.de

Kuchnia indyjska charakteryzuje się niezastąpionym smakiem orientalnych przypraw. Do dań indyjskich dodaje się ogromną ilość suszonych przypraw, takich jak: goździki, koper, imbir, gałka muszkatołowa, koper i papryka chili.

Potrawy hinduskie są ostre, albo bardzo ostre. Dania z południa różnią się ostrością smaków od tych, które spotykamy na południu.

Na południu jada się zwykle potrawy wegetariańskie, na północy zaś mięsne. W Indiach ogromny wpływ na to, co się jada, mają wierzenia religijne.

Oddziaływanie na siebie różnych religii i kultur, pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnych smaków regionalnych kuchni indyjskich. Na kuchnię północy wpłynął głównie islam.

W kuchni tego regionu najbardziej popularne są podpłomyki. Kuchnia północna bogata jest w potrawy z baraniny, drobiu i koziny.

Na południową kuchnię wpłynął religijny zakaz spożywania mięsa, dzięki czemu rozwinęła się tam kuchnia wegetariańska. Podstawę wyżywienia stanowi tam ryż, a główną przyprawą jest curry.

Kuchnia południowa jest bardzo ostra, dlatego też posiłek kończy się ryżem z dodatkiem jogurtu, aby załagodzić ostrość dań.

https://www.slupkihotelowe.com/ http://zlotylin.pl/