Jaguar C-X75

www.stephan-keppler.de

Pokazem możliwości brytyjskich inżynierów jest Jaguar C-X75, który został zaprezentowany na 75-lecie pierwszego użycia nazwy Jaguar. Samochód, póki co jest autem koncepcyjnym i w najbliższym czasie nie zobaczymy go na naszych drogach. Pojazd jest hybrydą, która może konkurować na trasie z takimi autami, jak Ferrari LaFerrari, Porsche 918 Spyder czy McLaren P1.

W założeniu samochód miałby być napędzany przez podwójnie doładowany silnik benzynowy o mocy około 500 KM oraz dwie jednostki elektryczne. Takie połączenie dawałoby 850 KM mocy, co oznaczałoby, że auto rozwijałoby prędkość od 0 do 100 km/h w czasie mniejszym niż 3 sekundy. Kierowca mógłby jechać nim z prędkością nawet 354 km/h.

Ponadto, koncept zakłada, że samochód bez tankowania przejechałby nawet 900 km. Marka Jaguar zanim zrezygnowała z wprowadzenia auta do produkcji, stworzyła 5 prototypów i zdobyła dziesiątki patentów, które jak zapowiada, wykorzysta w przyszłości. Jak z nieoficjalnych źródeł wiadomo, jeden z prototypów ma pojechać w opowieści o Jamesie Bondzie, zatytułowanej „Spectre”.

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/407/kolekcja-motorsport.html dźwig atlas części