Kontrolka silnika w samochodach na LPG

domowykomfort.pl

Właściciele aut na LPG często skarżą się na problem z ciągle świecącą się kontrolką silnika. Jak się bowiem okazuje jest to dosyć często występująca awaria w autach napędzanych na gaz.

Świecąca w żółtym kolorze kontrolka sygnalizuje, że doszło do awarii części instalacji lub spaliny wydzielane przez auto mają niewłaściwy skład. Zazwyczaj w takiej sytuacji samochód działa bez problemów i nie da się wyczuć żadnej różnicy w prowadzeniu.

Jednak jeżeli kierowca widząc żółtą kontrolkę nie odda auta do kontroli i naprawy to może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń w samochodzie. Zatem w przypadku jeżeli jeździsz autem na LPG i twój wskaźnik w aucie sygnalizuje ci problemy poprzez zapalenie się żółtej kontrolki nie bagatelizuj tego i czym prędzej oddaj auto do mechanika.

Pomoże ci to uniknąć późniejszych przykrych konsekwencji i problemów z samochodem. Niestety musisz w tym względzie być bardzo czujny, gdyż w autach na LPG ryzyko zapalenia się kontrolki silnika jest dużo większe niż w przypadku innych samochodów.

odwiedź nasz sklep.regmot.com.pl aby zapoznać się z naszą ofertą https://wadowscy.volvocars-partner.pl/