Maska regeneracyjna na dłonie

smakizroztocza.pl

Dłonie najbardziej narażone na zniszczenia. Często się przesuszają, przez co nie estetycznie wyglądają. Problem dotyka całej ich powierzchni, ale również skórek wokół paznokci, tworząc bolesne zadziorki. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie kremu do rąk, ale również ich ochrona przed wiatrem i zimnem, szczególnie, gdy na dworze panuje mróz zakładajmy rękawiczki. Jeżeli mimo takiej ochrony nasze dłonie wymagają regeneracji przygotujmy specjalną maseczkę wykorzystując domowe sposoby. Ponieważ skóra dłoni jest bardzo wrażliwa może okazać się, że stosowany krem jest nieodpowiedni. Zbyt wczesne stosowanie silnego kremu może jeszcze bardziej wysuszać skórę dłoni.

Najlepszym naturalnym lekarstwem na zniszczone ręce jest żółtko jajka kurzego, które posiada bardzo duże właściwości nawilżające. Pamiętajmy, żeby dobrze oddzielić je od białka, które wpływa na skórę ściągająco. Maseczkę regeneracyjną na dłonie przygotowujemy w oparciu o trzy składniki. Wspomniane żółtko mieszamy z pięcioma łyżeczkami twarożku i mieszamy z oliwą z oliwą, tak, aby powstała nie za gęsta mieszanka. Jeżeli jej konsystencja nie będzie odpowiednia do rozprowadzenia można rozcieńczyć z odrobiną wody. Oczywiście maseczkę nakładamy na dłonie dość grubą warstwą owijamy folią spożywczą oraz ręcznikiem. Pozostawiamy na kwadrans i zmywamy z odrobiną nawilżającego mydła.

Na koniec wmasowujemy krem również grubą warstwą, nakładamy bawełniane rękawiczki i o ile to możliwe zostawić je na całą noc.

mopak.pl