Niepowtarzalny Bugatti Veyron

jersey.net.pl

Bugatti Veyron to pierwsze auto, które przyjdzie na myśl większości fanów motoryzacji, gdy zapytamy o najlepszy samochód świata. Veyron stał się wręcz ikoną, jest dobrze rozpoznawalny nawet przez ludzi, którzy na co dzień nie śledzą newsów z auto-świata. Czym samochód Bugatti zasłużył sobie na miano najlepszego auta świata w powszechnej opinii? Wieloma rzeczami. Jedną z nich jest na pewno bardzo interesująca linia, która nie przypomina żadnego wyprodukowanego wcześniej samochodu. Veyron jest rozpoznawalny już z daleka, zresztą również w naszym kraju, bo i tutaj spotkamy właścicieli super-auta. Przede wszystkim jednak ten model Bugatii zasłynął osiągami, które robią wrażenie nawet na zawodowych kierowcach wyścigowych. Veyron może rozwinąć zawrotną prędkość maksymalną 407,8 km/h.

To przynajmniej o 50 km więcej niż potrafią wyciągnąć niektóre – i tak już bardzo szybkie – auta wyścigowe, choćby nowy Porsche Spyder. Równie imponujące jest przyspieszenie Bugatii Veyrona. Auto rozpędza się do „setki” w ciągu zaledwie 2,5 sekundy. Tak wyjątkowy samochód nie mógł oczywiście mieć przypadkowej nazwy. Veyron to nazwisko kierowcy, który wygrał rozsławiony, całodobowy wyścig Le Mans w barwach Bugatti. Przy okazji warto dodać, że aktualnie właścicielem Bugatti jest Volkswagen. Firma zdecydowała jednak, że Veyron będzie się ukazywał jako Bugatti.

W końcu to ta ostatnia marka jest lepiej znana z super-samochodów, do których Veyron się bez cienia wątpliwości zalicza.

natryskowa szpachla samochodowa https://duda-cars.pl/mercedes-benz-samochody-dostawcze-uzywane/