Pieniądze

www.partnerstwo-synapsis.pl

Pieniądze, pieniądze – niby ich dużo nie potrzebujemy do codziennego funkcjonowania, jednakże zawsze nam ich za mało. Dziwna, można by rzec prawidłowość, która jest bardzo niestety życiowa i dotyka nas praktycznie każdego dnia.

Gdy jesteśmy małymi dziećmi, marzymy o posiadaniu określonych zabawek. Wiemy, iż ich zakup wiąże się z wydaniem pieniążków, które należą do rodziców lub dziadków.

Sama ich wartość nie jest nam znana i nie posiadamy świadomości i zrozumienia relacji między wykonaniem pracy a zapłatą za nią. W trakcie życia staramy się więc uczyć i rozumieć wartość pieniądza, tym samym coraz bardziej doceniając jego posiadanie.

W wieku młodzieńczym, gdy coraz mocniej otwieramy się na otaczający nas świat, wychodzimy spod matczynych skrzydeł, zaczynamy odczuwać coraz większą potrzebę posiadania nie tylko własnych pieniędzy, ale także i odpowiedniej ich ilości. Ilości, która umożliwi aktywne funkcjonowanie w otaczającym nas świecie.

Dorosłość oznacza dla większości z nas ten moment w życiu, gdy samodzielnie zaczynamy zarabiać na własne przyjemności, na swoje utrzymanie. Stajemy się wtedy niezależni i bardzo świadomi wspomnianej relacji zachodzącej między ilością włożonej pracy a zapłatą za nią.

Dopiero wtedy widzimy, iż życie składa się z pasma wyrzeczeń, które są niezbędnymi, aby móc zaoszczędzić i w konsekwencji kupić sobie jakąś upragnioną rzecz. Składa się z ciężkiej pracy, która jest podstawą umożliwiającą pozyskanie jakichkolwiek pieniędzy niezbędnych do dalszego życia.

www.bisnode.pl/firma/?id=3077570&nazwa=NEW_LOOK_POLAND_SP_Z_O_O www.contactcenter.pl/pl/uslugi/badania-marketingowe/badania--nps-/318