Polonez

www.catonpillar.pl

Kiedy wymienia się dawne polskie samochody, pochodzące z Fabryki Samochodów Osobowych, trudno nie wskazać zasłużonego Poloneza. Miał on być pojazdem, spełniającym międzynarodowe standardy i dorównującym zagranicznej konkurencji.

Co ciekawe, nazwę wybrali mu czytelnicy „Życia Warszawy”. Samochód został oparty na schemacie konstrukcyjnym Polskiego Fiata 125p.

Pierwszy egzemplarz wyprodukowano w 1978 roku. Przez długi czas znajdował się w ścisłym gronie najlepiej sprzedających się aut w Polsce.

Posiadał wyjątkowo jak na tamtejsze standardy opływowy kształt oraz innowacyjną linię nadwozia. Głównym celem jego twórców było zapewnienie całkowicie bezpiecznej jazdy.

Stał się więc dużo bardziej komfortowy i funkcjonalny od swojego poprzednika. Od chwili wypuszczenia pierwszego tego typu samochodu z zakładów, Polonez przeszedł wiele zmian modernizacyjnych.

Do najbardziej cenionych unowocześnionych wersji samochodu należy Polonez MR’91, Polonez Caro, Polonez Truck oraz Polonez Kombi. Produkcję aut tego typu ostatecznie zakończono w 2002 roku.

niewidzialna wycieraczka