Połówka cytryny niczym gumka do mazania

Świeża żółciutka cytryna idealnie poprawia smak ciepłej herbatki, doskonale nadaje się do smażonego łososia, a jej suszona skórka do puszystych ciast. Jednak jej właściwości wykraczają poza kulinarne stosowanie. Otóż, gdy przekroimy cytrynę na pół, mamy w rękach magiczną, jak ja na to mówię gumkę do mazania.

Bo wystarczy pocierać nią wiele zabrudzonych powierzchni, a brud po prostu znika. Jeżeli na plastikowych pojemnikach pozostały odbarwienia po jedzeniu, zetrzyj je cytryną i wystaw pojemnik na słońce, zejdą bez trudu. Tak samo możesz jej użyć do usunięcia pozostałych na desce do krojenia plam.

Pozostaw wysmarowaną deskę na dwadzieścia minut, aby sok mógł wniknąć w zanieczyszczenia, a następnie tradycyjnie ją umyj. Również można nasmarować skórką kran czy baterie umywalkową, a na drugi dzień wyczyść kran i wypoleruj do sucha, a będzie błyszczał jak nowy. Sok z cytryny wzmocni także, działanie środków do mycia naczyń, czy zaschniętego brudu w piekarniku.

Blachę piekarnika możesz doprowadzić do stanu pierwotnego smarując ją białą wewnętrzną częścią skórki od cytryny nie tylko ją wyczyści, ale doskonale zneutralizuje zapachy. Natomiast dodając pół szklanki wyciśniętego z niej soku do płyny do płukania białego prania, uzyskasz nieskazitelną biel ubrań. Wiele jej zastosowań, bez konieczności łączenia, mieszania odpowiednich proporcji z innymi składnikami, jeszcze bardziej zachęca do stosowania jej, jako naturalnego domowego środka czystości, który dodatkowo cudnie pachnie.

dacia powindykacyjne Koszyk plastikowy do chleba