Yoga w saunie

Lubisz chodzić do sauny? Jednocześnie nie stronisz od ćwiczeń fizycznych? A do tego dawna chciałeś spróbować yogi? Teraz możesz mieć te wszystkie trzy rzeczy naraz. Modna staje się bowiem forma aktywności zwana hotpod yoga. Na czym to polega? Mówiąc najprościej, jest to yoga w saunie. Osoby ćwiczące zbierają się w specjalnym namiocie, w którym powietrze jest rozgrzane do blisko czterdziestu stopni Celsjusza. Następnie wykonuje się ćwiczenia typowe dla yogi.

Oczywiście są to specjalnie dobrane asany, które najlepiej sprawdzą się takich warunkach. Kluczowa jest tu przede wszystkim temperatura. Zbyt gwałtowne i zbyt wysiłkowe ćwiczenia mogłyby doprowadzić do zbyt dużego zmęczenia organizmu. Dlatego hotpod yoga obfituje w proste pozycje polegające bardziej na skupieniu i wyciszeniu, niż wysiłku fizycznym. Hotpod yoga szybko zdobywa popularność, bo łączy zalety dwóch form rekreacji, które od dawna cieszyły się sympatią osób dbających o własne zdrowie i wygląd.

Mowa oczywiście o saunie i sesjach yogi. Obie są równie tradycyjne i obie mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Połączenie yogi i sauny warto wybrać z wielu powodów. To forma aktywnego wypoczynku, dobra dla osób szukających ciekawych form rekreacji. Hotpod yoga przyda się również tym, którzy chcieliby spalić nadmiar tkanki tłuszczowej – ćwiczenia w wysokiej temperaturze zdecydowanie temu sprzyjają.

Wreszcie, zarówno sauna jak i yoga maja doskonały wpływ na zdrowie i samopoczucie, a to powody, które powinny zachęcić każdego.

https://www.getriebemsm.de/getriebe/810/0/schaltgetriebe,honda,civic.html