Sposób na domowy peeling

www.kuc-koch.pl

Nasze ciało niezwykle szybko przejawia tendencje do przesuszenia, dzieje się tak na skutek zbyt małej ilości dostarczanych płynów, ale również nadmiernego opalania, czy stosowania złych preparatów do golenia. Jedynym sposobem na regeneracje takiej skóry jest intensywne jej nawilżenie i odżywienie.

Jednak, aby substancje aktywne szybciej wniknęły w skórę, należy wykonać peeling ciała. Stosowanie takiego preparatu jest również wskazane przed wprowadzaniem jakichkolwiek kosmetyków wspomagających odchudzanie, usuwanie cellulitu, czy rozstępów.

Przygotowanie domowego peelingu nie stanowi, żadnego problemu, a jest niezwykle skuteczne. Wystarczy tylko wymieszać pół szklanki oliwy z oliwek z dwoma łyżkami cukru trzcinowego.

Jeżeli nie dysponujemy takim może być jak najbardziej zwykły biały cukier, ale ten o dużych kryształkach. Do tak przygotowanej papki dodajemy jeszcze mieloną kawę i oczywiście mieszamy.

W zależności od grubości i wrażliwości skóry, odczekujemy chwile, aż cukier zacznie się rozpuszczać. Im cieńsza skóra, tym powinien być bardziej miękki, ale tak, aby nie rozpuścił się zupełnie.

Teraz tylko wystrzyc nałożyć peeling na dłoń i wykonać masaż okrężnymi ruchami. Zawsze rozpoczynamy od stóp kierując się ku górze.

Jeżeli zależy nam na efekcie pozbycia się tkanki tłuszczowej, czy cellulitu, to masujemy intensywniej miejsca, których dotyczy ten problem. Następnie spłukujemy ciało ciepłą wodą i nakładamy odpowiedni balsam lub serum wyszczuplające.

Białko sojowe restauracje śrem